wtorek, 21 marzec 2017 08:52

KULTURALNE SPOTKANIA NAD POTOKIEM

To cykl zdarzeń artystycznych organizowanych raz w miesiącu w 2017 roku w Oratorium przy ul. Grzybowskiej 22. Celem spotkań jest uzupełnienie oferty kulturalnej tej części miasta i ma stanowić dodatkową możliwość wzbogacenia potrzeb kulturalnych mieszkańców, tak Osiedla Nad Potokiem jak i wszystkich chętnych chcących uczestniczyć w projekcie.

Do końca roku planowany jest występ artystów, którzy reprezentować będą różne formy zdarzeń kulturalnych, takich jak koncerty, spektakle teatralne, spotkania autorskie, aktorskie monodramy, otwarte warsztaty artystyczne.

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w sali widowiskowej Oratorium przy ul. Grzybowskiej 22 na Osiedlu nad Potokiem, gdzie jest 700 miejsc dla publiczności. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Od trzech lat Oratorium organizuje różnego rodzaju wydarzenia kulturalne (koncerty, spektakle, projekcje filmowe, przeglądy teatralne, wernisaże, wystawy) i jest bardzo duże zainteresowanie, tak mieszkańców osiedla Nad Potokiem jak i osób z całego miasta. Dotychczasowa współpraca m.in. z Łaźnią, Resursą, Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego, Amfiteatrem czy Klubami Seniorów oraz szkołami potwierdza potrzebę istnienia tutaj takiego miejsca na mapie kulturalnej Radomia.

Jako organizatorzy mamy już doświadczenie w tego typu projektach, gdyż w ciągu trzech lat działalności Oratorium odbyło się tu ponad 60 różnych wydarzeń artystycznych (z gośćmi z Polski i zagranicy).